NOVINKY 2010

 

 

prosinec 2010

 

26.12.

Fotografie z naší listopadové procházky B vrhu na Říp - zde

 

16.12.

Roční výstavní bodování KCHBO

Trey - kategorie Veterán - fena získala 1. místo

Ricky - kategorie Veterán - pes získal první místo a také se stal Nejlepším veteránem, zúčastnil se tří výstav

Grek - 12. místo z 36 dospělých psů (2 výstavy)

Andra jr. - 20. místo ze 43 dospělých fen, zúčastnila se tří výstav

 

12.12.

Mezinárodní výstava Kassel, Německo, rozhodčí: Hans Joachim Dux, D

Ory - velmi dobrý

Ziggy -  výborná 

Tentokrát jsme vyrazili do Německa, pro změnu s námi jel Ory a opět Ziggy. Výstava to byla velmi obsazená, jen ve třídě mladých psů bylo přihlášeno celkem 8 psů a ve třídě mladých fen dokonce 9. Ani Ory nezůstal pozadu a na výstavě se choval jakoby nic, ve výstavním kruhu se také předvedl moc hezky. Také má nové fotky na své osobní stránce jak z výstavy, tak i fotky z konce listopadu.

 

6.12.

Doplněny fotografie do deníčku z naší cesty s Trey po USA. Celý deníček naleznete - zde. Ještě stále nemám všechny fotografie, ty od profesionálů ještě nedorazily :-(

 

5.12.

Mezinárodní výstava Wels, Rakousko, rozhodčí: Tibor Havelka, SK

Muff - velmi dobrý 3

Ziggy -  výborná 3

Udělali jsme si výlet do Rakouska vyzkoušet opravdovou výstavní atmosféru. Po Oblastní výstavě pořádané venku s "pár" psy, vlastně v parku, jsme vyrazili na mezinárodní výstavu pořádanou ve výstavních halách, s koberci, se spoustou nových zvuků, s téměř třemi tisíci psy, spoustou vystavovatelů i navštěvníků. Byla jsem moc spokojená jak se Muff i Ziggy předváděli, jak v pohybu, tak ve statice. Bohužel nabíječka jen předstírala, že ty baterky nabíjí, a tak jsem až na místě zjistila, že mám dvě sady úplně vybitých baterek a nabíječku k ničemu a díky tomu nemáme jedinou fotku.

 

4.12.

Mezinárodní výstava Wels, Rakousko, rozhodčí: Iuza Beradze, GEO

Muff - velmi dobrý 4

Ziggy -  velmi dobrá 4

 

listopad 2010

 

21.11.

Agility závody

Svojetice

Máme za sebou náročný den, pejskové si ani nevšimli, že běželi 6 běhů místo obvyklých tří, a to běhy SuperG měly každý přes 200 metrů a 25 překážek, moje nohy si bohužel všimly a ozývají se v podobě natažených svalů ;-), ale bylo to moc fajn, zvlášť závěrečný SuperG Jump od finské rozhodčí Bea Tanner se mi moc líbil, škoda, že byl jako poslední, kdy mi opravdu už moc sil nezbývalo, ale i tak jsem ho s oběma dala čistě. Kromě Ziggy a Oryho s námi celý den byli Katka s Yukim a na chvíli nám přijel fandit i Honza s Muffem.

Kidd:  LA2 (1.kolo) - dis., Jump2 (1.kolo) - 6. místo, SuperG Agility - dis., LA2 (2.kolo) - 11. místo, Jump2 (2.kolo) - 9. místo, součet 2. kolo - 9. místo, SuperG Jump - 6. místo

Trey:  LA2 (1.kolo) - 3. místo, Jump2 (1.kolo) - 10. místo, součet 1. kolo - 3. místo, SuperG Agility - dis.,  LA2 (2.kolo) - 13. místo, Jump2 (2.kolo) - 3. místo, součet 2. kolo - 7. místo, SuperG Jump - 7. místo

 

17.11.

Navzdory ošklivému počasí jsem dneska prožila moc krásné odpoledne. Měli jsme sraz "trpaslíků" a jsem moc ráda, že jich dorazilo všech 7. Udělali jsme si výlet na Říp. Vzala jsem s sebou i Trey a Rickyho, takže rodinka byla kompletní.

Moc mě potěšilo, že jsem měla možnost je vidět všechny pohromadě. Už to teda nejsou žádní trpaslíci, ale pěkná banda výrostků, která si výlet užila do poslední minuty. Moc děkuji jejim majitelům za skvělou péči, všichni byli evidentně moc spokojení, dobře opečovávaní, teda někteří až trošku příliš ;-) a mají se svými majiteli skvělý vztah. Foto bude později.

Také jsem se dozvěděla, že zatímco jsem byla pryč, Andra jr. se zúčastnila hledání ztracené Aničky v pražské Tróji. Článek o této akci naleznete - zde  

 

7.11.

jsme obdrželi smutnou zprávu - Domino, Rickyho maminka, včera zemřela. V lednu by oslavila krásné 16-té narozeniny. Gemi, její majitelka o ní napsala moc hezké vyprávění do svého blogu.

 

6.11.

Právě jsem z pohodlí domova dala na web poslední "kapitolu" deníčku z naší cesty s Trey po USA. Celý deníček naleznete - zde

 

říjen 2010

 

15.10.

Opět jsme s Trey vyrazily na výlet do USA. Čeká nás mnoho výstav a agility závodů. Naším hlavním cílem je samozřejmě ASCA Nationals, ale také navštívíme i nějaké AKC akce. Doufejme, že pravidelně aktualizovaný článek naleznete - zde

 

14.10.

Ricky oslavil dvanácté narozeniny

 

9.10.

Agility závody

Louny

Trey:  Jump - 2. místo, A2, Open - dis.

 

2.10.

Ziggy a Muff si byli na Oblastní výstavě v Praze vyzkoušet svět výstav. Ve třídě dorostu oba získali od rozhodčího pana Václavíka známku velmi nadějný 1. Držet palce jim také přišla Denali s páníčkem.

O tomto víkendu se také Andra jr. zúčastnila Mistrovství republiky záchranářů a získala 16. místo. Tím také splnila poslední podmínku pro udělení titulu Klubového championa práce v kategorii záchranář - gratulujeme :-))

 

září 2010

 

12.9.

MR ČR Agility

Žamberk

Trey:  Jump družstva - 10. místo, celkově - 8. místo,

Open jednotlivci - 44. místo, součet - 35. místo

 

11.9.

MR ČR Agility

Žamberk

Trey:  Open družstva - . místo,

Jump jednotlivci - 41. místo, CACIAg - dis.

 

Klubová výstava bez zadávání titulu KV (KCHBO), Heroltice

Kidd - velmi dobrý 1

Moc děkuji Martině, která Kidda na výstavu upravila, dovezla i vystavila, zatímco jsme s Trey byly na MR. Díky moc :-)

 

11.9.

MR ČR Agility

Žamberk

Trey:  Jump jednotlivci - 41. místo, Open družstvo - 9. místo, CACIAg - dis.

 

5.9.

Agility závody

Turnov

Kidd:  Jump, LA2 - dis., Open - 10. místo, součet O + J za oba dny - 2. místo

Trey:  Jump - 5. místo, LA2 - 4. místo, Open - dis.

 

4.9.

Agility závody

Turnov

Kidd:  Open - 1. místo, LA2 - dis., Jump - 5. místo

Trey:  Open - 4. místo, LA2, Jump - dis.

 

Andra jr. se zúčastnila Českého poháru ZZP, který byl zároveň kvalifikací na MR. Získala 8. místo a také se na MR, které se koná v říjnu kvalifikovala, gratulujeme a držíme palce. V srpnu se úspěšně zúčastnila prověrky pohotovostní jednotky SZBK ČR a stala se jako první australský ovčák v ČR členem této pohotovostní jednotky nejen pro nasazení v ČR, ale také pro zahraniční akce. Máme radost, že Andra jr. úspěšně kráčí ve stopách svého otce - holky jste šikulky :-))

 

srpen 2010

 

29.8.

Ory má na své stránce nové fotky, Izzy má video ze stop - zde

 

15.8.

Agility zkoušky

Horní Suchá

Kidd:  obě kola  LA2 - dis.

 

14.8.

Agility závody

Větřkovice

Kidd:  Jump - 4. místo, LA2 - 3. místo, součet - 2. místo

Trey:  Jump - 2. místo, LA2 - 2. místo, součet - 1. místo, také splnila podmínky kvalifikace na MR Agility.

 

Jako obvykle jsme strávili druhý týden v srpnu na Agility táboře ve Větřkovicích. Byli tam s námi Ricky, Trey, Tiffany, Ziggy, Ory, na pár dní za námi přijel i Kidd a se svými paničkami tam byli také Grek a Izzy

 

1.8.

Agility závody

Louny

Kidd:  Jump - 3. místo, LA2 - 10. místo, Open - 18. místo

Trey:  Jump - dis., LA2 - 4. místo, Open - 14. místo

 

červenec 2010

 

31.7.

Agility závody

Louny

Kidd:  Jump - 13. místo, LA2, Noční Jump - dis.

Trey:  Jump - 7. místo, LA2 - 5. místo, Noční Jump - 8. místo

 

27.7.

Fotografie Oryho a Andry jr. ze záchranářského tábora - zde

 

21.7.

Fotografie a posudky našich psů z Klubové i Speciální výstavy - zde

 

11.7.

Andra jr. dnes poprvé dostala možnost ukázat to, k čemu je od mala připravovaná, a zúčastnila se skutečného zásahu při hledání ztraceného člověka. Díky Andře byl skutečně nalezen, bohužel pro něj už bylo příliš pozdě a byl nalezen mrtev. A i když jsme rádi za bezchybný výkon naší Andry, je nám to opravdu moc líto.

 

8.7.

Andra jr. se jako každý rok zúčastnila záchranářského výcvikového tábora na Spáleništi a ke svému úctyhodnému seznamu zkoušek přidala další. Složila zkoušku záchranného psa ve vodním vyhledávání 2. stupně RH-WB, gratulujeme!!! 

Zároveň bych Lucce chtěla poděkovat, že Orymu umožnila tento týden strávit s nimi. Ory díky ní získal další úžasnou zkušenost a seznámil se se spoustou nových věcí, samozřejmě úměrně jeho věku. Měl možnost seznámit se se stopováním, dostal prvních pár lekcí ve vyhledávání, ať už na ploše, tak i v sutinách, tahal z vody surf, prostě od každého trošku. Velmi mě těšily smsky, které od Lucky chodily - s čím vším ho seznámila a jaký byl přitom šikulka :-) 

 

5. - 6.7.

Jsme opět měli příležitost trénovat s Ivetou Matzenauerovou. Trénovali jsme stopy a agility. Zúčastnili se: Kidd, Tiffany, Ziggy, Yuki, Izzy a Muf.

 

červen 2010

 

27.6.

Speciální výstava - Mladá Boleslav

rozhodčí: Christel Senn (Švýcarsko)

Grek - výborný 1, CAC, ČKŠ

Ricky  - výborný 1, Nejlepší veterán

Andra jr. - výborná 3

Trey - výborná 1, CAC, ČKŠ

 

26.6.

Klubová výstava KCHBO (se zadáváním titulu KV) - Mladá Boleslav

rozhodčí: Erica Bakker (Nizozemí)

Grek - výborný 2, Res.CAC, ČKŠ - splnil podmínky pro udělení tiulu Klubový Champion KCHBO

Ricky  - výborný 1, Nejlepší veterán

Andra jr. - výborná 2, Res.CAC

Trey - výborná 1, CAC, ČKŠ

Zároveň s Klubovou výstavou probíhalo první Mistrovství KCHBO v Obedienci, kterého se zúčastnila Lucka s Androu. Lucka už nějakou dobu přemýšlela, že Obedienci s Androu jen tak vyzkouší. "Jen tak vyzkouší" se jim opravdu povedlo skvěle, a to nastoupily rovnou na OB1 - gratulujeme!!!

Andra jr. získala 1. místo na Mistrovství České republiky Obedience australských a belgických ovčáků 2010 v kategorii OB 1 (celkově) a zároveň se stala prvním Mistrem republiky australských ovčáků v Obedience.

 

19.-20.6.

Mistrovství Finska v agility, Vantaa

Telkkä  1. kolo Jumping - 44. místo z celkem 162 psů v kategorii LA. Prvních 50 postoupilo do druhého kola, kterým byl Open. Jejich čistý běh, který můžete vidět zde jim přinesl 8. místo. V celkovém součtu se posunuli na výsledné 19. místo. Gratulujeme!!!!

 

15.6.

naše poslední nezadané štěňátko Ory má vlastní stránku, i ostatní se dříve nebo později dočkají vlastní stránky.

Také nám z Anglie přišly výsledky Rickyho DNA testu na mutaci genu HSF4 s výsledkem čistý. Tzn., že celý vrh B je geneticky čistý na všechna dosud dostupná genetická vyšetření, která pro plemeno australský ovčák existují. Všechny testy byly provedeny v zahraničí - v laboratořích, které tyto testy vyvinuly.

 

13.6.

1. Open Air Mistrovství republiky v agility pro australské ovčáky

Ricky  se stal Vícemistrem, a to mu zítra bude 11 let a 8 měsíců ;-)

1. kolo Open - 2. místo mezi AO (15. místo celkově), 2. kolo Jumping - 4. místo mezi AO (17. místo celkově)

Trey:  Open - dis., Jump - 3. místo mezi AO (15. místo celkově)

Kidd:  Open - dis., Jump - 2. místo mezi AO (9. místo celkově)

Grek s paničkou se také zúčastnili: Open - dis., Jump - 8. místo mezi AO (26. místo celkově)

Také jsme sestavili rodinné družstvo Trey, Kidd, Grek do kterého jsme ještě přibrali jako čtvrtého Redyho a získali jsme celkově 3. místo mezi všemi zúčatněnými družstvy.

 

5.6.

Agility závody

Nymburk

po dlouhé době jsme vyrazili na závody. Kidd měl pauzu 4 měsíce a Trey dlouhých 7 měsíců.

Kidd:  Jump - 5. místo, LA2 - 3. místo, Open - 14. místo

Trey:  Jump - dis., LA2 - 14. místo, Open - 15. místo

Kidd měl v Jumpu nejrychlejší čas, ale bohužel spadla jedna tyčka - video zde.

 

květen 2010

 

27.5.

konečně jsem si našla chvilku na větší aktualizaci

aktualizovány sekce Plánované vrhy, Odchovy

A naši odchovanci v květnu nezaháleli

Telkkä se zúčastnila několika agility závodů, zde jsou jen některé výsledky:

15.5. Ahvenanmaa - JL3 - 3. místo

22.5. Riihimäki - LA3 - 2. místo

23.5. Kotka - JL3 - 2. místo, LA3 - 3. místo

Pepsi se vydal na stopařské zkoušky a složil zkoušku JK1, získaný počet bodů ho vynesl na 3. místo - gratulujeme!!!

A od Greka máme jedno video z květnové intenzivky ve Větřkovicích - zde

Já jsem se s Kiddem o minulém víkendu vypravila ještě s dalšími kamarády na herding clinic (trénink pasení) do Polska. Záplavy nám trošku zkomplikovaly cestu, nicméně vidina krásně prožitého víkendu nás dostala bezpečně až na místo konání. Nemohla jsem si nechat ujít příležitost opět se něco o pasení přiučit, a to přímo od jednoho z nejpovolanějších. Maarten Walter je nejen uznávaným instruktorem, ale také ASCA rozhodčí pro pasení a co je nejdůležitější, sám aktivně a velmi úspěšně závodí se svými psy, takže není jen teoretik, ale také praktik, což nám během víkendu také názorně předváděl. V jeho rukách vypadali i nezkušení psi jako profíci. Maarten je také chovatelem australských ovčáků a v jeho chovatelské stanici Gabrielino se narodil Chap, kterého si nechal a přivedl ho k nejvyšším titulům v různých disciplínách vč. výstavního titulu ASCA Champion. Jsem velmi ráda, že se Maartenovi "jeho vnuk" Kidd moc líbil. Moje kamarádka Justyna, která celou akci pořádala, má také několik psů, jejichž dědeček je Chap, takže to bylo i milé rodinné setkání. Zároveň bych chtěla Justyně poděkovat, že nám tuto příležitost nabídla a celou dobu se o nás perfektně starala. Děkujeme.
Fotky a videa budou později.

 

6.5.

štěňátka mají doplněný deníček v sekci Plánované vrhy

 

2.5.

jsme museli dát poslední sbohem Terezce. Dlouho jsem přemýšlela co k tomu ještě napsat, ale radši jen napíšu, že je mi smutno a taky mám vztek, který bych shrnula jen do jedné věty. Terezka nebyla ani první ani poslední sheltií v mém životě, ale zcela rozhodně byla poslední sheltií z českého chovu.

 

duben 2010

 

24.4.

Mezinárodní výstava České Budějovice, rozhodčí: Eva Hájková

Ricky  - výborný 1, Nejlepší veterán

Andra jr. - výborná 3

 

16.4.

Tiffany dnes slaví první narozeniny :-)) 

 

14.4.

oslavil náš A vrh 4. narozeniny - všechno nejlepší k narozeninám :-) majitelům děkuji za skvělou péči o všechna štěňátka z tohoto vrhu a skvělou reprezentaci naší chs. - nedávno jsem se dopočítala, že mají dohromady složeno 33 zkoušek, 4 šampionáty, další před dokončením

 

březen 2010

 

31.3.

fotky z jednoho z našich výletů se štěňátky -zde, děkujeme Hance Rampírové

KCHBO zveřejnil výsledky Pracovního psa roku 2009

 v kategorii Agility naši pejskové obsadili první tři místa mezi AO:

Trey - 1. místo mezi AO, celkově 2. místo

Kidd - 2. místo mezi AO, celkově 4. místo 

Ricky - 3. místo mezi AO, celkově 7. místo

Grek - 14. místo

 

kategorie záchranář: 

Andra jr. - Absolutní vítěz (1. místo mezi AO i celkově)

 

18.3.

přidány fotky štěňátek ve věku 51 dní. Děkuji již sehranému týmu Markétě Urbáškové a Martině Kaprálkové :-)

štěňátka absolvovala vyšetření očí s výsledkem DOV prostí

 

13.3.

Agility závody

Varkaus, Finsko

Pepsi nedávno splnil podmínky pro přestup do kategorie LA3 - gratulujeme!!!!

LA3 (1. kolo) - 26. místo, LA3 (2. kolo) - 6. místo

přidány fotky štěňátek ve věku 43 dní. Děkujeme Markétě Urbáškové a Martině Kaprálkové

 

8.3.

našemu B vrhu je 6 týdnů, ještě stále přijímáme rezervace;

přidány fotky štěňátek ve věku 40 dnů - první pokus o postoje. Děkuji Martině Kaprálkové za trpělivost :-)

 

únor 2010

 

26.2.

přidány fotky štěňátek ve věku 29 dnů. Děkujeme Markétě Urbáškové

Terezka oslavila 12-té narozeniny - je to takový malý zázrak vzhledem k jejím velkým zdravotním problémům, které jí působí autoimuntní onemocnění. Doufám, že jí velká chuť žít a bojovat vydrží ještě dlouho!

 

20.2.

Arya  - z Velké Británie přišel výsledek DNA testu na přítomnost mutace genu HSF4 - prostá

 

14.2.

Agility závody

Hyvinkää

Telkkä - LA3 (1. kolo) - 1. místo z 58 psů, zároveň získala další certifikát. K udělení titulu finský agility champion potřebuje již jen jeden, ale podle finských pravidel musí mezi prvním a posledním uplynout alespoň jeden kalendářní rok. Gratulujeme!!!

LA3 (2. kolo) - 21. místo

LA3 (3. kolo) - 10. místo

 

Agility závody

Kladno

Kidd  Jumping - 18. místo, LA2 - dis.

Ricky  Jumping - 6. místo z 66 psů, LA2 - 14. místo

 

13.2.

Agility závody

Kladno

Kidd  Jumping - 20. místo, Open - dis. místo, LA2 - 16. místo

Ricky  Jumping - 30. místo, Open - dis. místo, LA2 - 12. místo

Arya  Jumping - 18. místo, Open - 20. místo, LA2 - dis.

Bára ležela doma s chřipkou a Arya běhala s Mirkou. Závody se konaly na nové, na první pohled krásné umělé trávě. Bohužel psům proti očekávání dost klouzala.

 

12.2.

do Plánované vrhy přidány individuální fotky štěňátek ve věku 16 dnů. Za krásné fotografie opět děkuji Markétě Urbáškové

 

9.2.

Rickymu a Trey přišly výsledky DNA testů z Optigenu (USA): Ricky CEA/ CH a prcd-PRA, Trey prcd-PRA - všechny testy jsou normal

To znamená, že kromě MDR1 jsou naše štěňátka geneticky čistá i na CEA/ CH a prcd-PRA.

 

3.2.

do Plánované vrhy přidány individuální fotky štěňátek ve věku 4 dny. Za krásné fotografie děkuji Markétě Urbáškové

 

leden 2010

 

25.1.

se Ricky a Trey stali hrdými rodiči sedmi malých trpaslíků. Máme 4 kluky (blue-merle, černý a dva červené) a 3 holčičky (red-merle a dvě černé).

 

17.1.

Tréninkový závod

u A.Grygara

Kidd  Jump 1 - 2. místo, Open - dis., Jump 2 - 1. místo

 

3.1.

Agility závody

Louny

Kidd  LA2 - 2. místo, Jump - 3. místo, Open - 3. místo

Ricky  LA2 - 8. místo, Jump - 9. místo, Open - dis.

Grek  LA1, Jump, Open - dis.

Chvílema se zdálo, že se oba pánové rozhodčí předháněli v tom, kdo postaví lepší chyták a dost se jim to dařilo. Mě osobně se takové parkury líbí, i když na první pohled to vypadá nezaběhnutelně. Na start sobotního Jumpu jsem šla s informací od holek, co seděly na lavičce u startu, že je to 13:5 pro rozhodčího :-). V nedělním Openu doběhlo z 38 psů jen pět. Na závody v Lounech jezdím moc ráda a letos se nám tam obzvlášť dařilo. Kidd se ani jednou nedisknul a ještě byl z 6-ti běhů 4x na bedně. Jedenáctiletý Ricky mi ukázal, že na to pořád má a do veteránů je škoda přestupovat, viz třeba sobotní Jump, kde měl pátý nejlepší čas, byl dokonce o 0,02 vteřiny (elektronická časomíra) rychlejší než Kidd. Jako obvykle podtržené běhy skrývají video.

Z těchto závodů vznikla krátká reportáž v Žateckém a Lounském deníku, kde mají oba bráchové foto.

Díky Petro za návštěvu, moc jsem si čas strávený s vámi užila :-))

Chtěla bych také poděkovat všem majitelům štěňat z našeho vrhu A za spoustu lásky a skvělou péči, kterou jim dávají. Doufám, že i štěňata z našeho vrhu B budou mít tak skvělé páníčky. Někteří se jich již nemohou dočkat. Na štěňátka z tohoto vrhu ještě přijímáme záznamy.

 

2.1.

Agility závody

Louny

Kidd  LA2 - 7. místo, Jump - 1. místo, Open - 14. místo

Ricky  LA2 - dis., Jump - 7. místo, Open - dis.

Grek  LA1, Jump - dis., Open - 18. místo

 

 

  

 

 

 

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024 x 768 bodů a vyžadují prohlížeč podporující JavaScript.
Použití jakéhokoliv materiálu z těchto stránek pouze se souhlasem autora!
Copyright © Martina Hodková, 2011

Naposledy změněno: 05.03.2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[CNW:Counter]